Tipy na zimní výlety a aktivity

Zimní radovánky

Hosté horského hotelu Vidly mají ideální možnost k návštěvám lyžařských středisek. Ti, kteří nebudou chtít vůbec nikam cestovat, mohou využít 250metrů dlouhé sjezdové tratě hned u hotelu Vidly. Jde o ideální místo pro výuku začínajících lyžařů nebo pro radovánky dospělých. I proto je pro hotelové hosty k dispozici půjčovna sáněk.

Sjezdovka u Hotelu Vidly ****Pouhých 13 km od hotelu se nachází Skipark Filipovice. Nachází se přímo v srdci chráněné krajinné oblasti v malebném podhůří Jeseníků, pouze jednu zastávku skibusu od úpatí lyžařského areálu Červenohorského sedlo, přímo u hlavní cesty ve směru na Jeseník (10 km) a k hraničnímu přechodu s Polskem (28 km). Více informací naleznete na www.skipark-filipovice.cz. Stejně vzdálený je lyžařský areál Praděd - Ovčárna je nejvýše položeným centrem lyžování v České republice - nástupiště lyžařských vleků jsou ve výšce 1 300 m n.m. Více informací najdete na www.figura.cz. Pouhých 20 km je to od hotelu na Červenohorské sedlo. Další informace na www.skiklub-su.cz.

Dále se zde nachází Ski Arena Vrbno, která se v příštím roce rozšíří na letní bobovou dráhu o délce 850 m a na další aktivity v tomto období. Také bude prodloužená stávající sjezdovka a vlek o 700 m, celková délka bude 1,5 km. V konečné podobě bude areál obsahovat zázemí s parkováním v bývalém areálu VRSAN, dvěma sedačkovými lanovkami a sjezdovkami, z nichž nejdelší bude mít téměř 2,5 km. Více informací naleznete zde www.skiarealvrbno.cz.

Další možnosti sjezdového lyžování v okolí:

Pro běžkaře je v okolí k dispozici několik běžkařských tratí: