Návštěva Jeseníku

Chcete si zajít na turistický výlet a spojit ho s poznáváním nových měst či lázní? Hotel Vidly leží v uzlu v chráněné krajinné oblasti Jeseníky a nabízí možnost výletu do Jeseníku.

Jeseník nabízí svým klientům možnost výletu do známých Priessnitzových léčebných lázní. Za svou proslulost vděčí svému zakladateli a rodákovi Vincenzi Priessnitzovi, který byl nazýván „vodní doktor“. V roce 1819 začal své první pacienty léčit studenou vodou, pohybem, úpravou životosprávy a také prací. Jeho metody se používají dodnes.

Neholdujete pouze lázním? Návštěvníci mohou poznávat okolí městečka procházkami po kolonádě, jejíž dominantou je socha lva. Stačí se dotknout jeho ocasu, aby vám splnil přání. Dalšími památkami, které stojí za návštěvu, jsou Vodní tvrz, v níž sídlí muzeum, renesanční radnice na náměstí, novorenesanční Kostel Nanebevzetí Panny Marie, kaple v novorománském stylu, Morový sloup nejsvatější trojice. Mezi nejznámější přírodní památky patří Sluneční louka neboli Jižní svah s útvary kamenů. V lesích nad Sluneční loukou se nachází schůdné cesty s pomníky a léčebnými prameny.